Ana Sayfa Bize Ulaşın İhbar Formu English
ÖZEL PORTFÖY
Birikimlerini değerlendirmek için mevduatla sınırlı kalmak istemeyen, alternatif bir yatırım seçeneği arayan ya da borsadan çekinen yatırımcılar için uzman ekibimizin takibi ile Özel Portföy Yönetimi hizmeti sunulmaktadır. Özel Portföy Yönetimi hizmeti 50.000 TL üzerinde birikimi olan yatırımcılarımıza sağlanmaktadır. Finansinvest; 4 farklı özel portföy seçeneği ile (1. Temkinli, 2. Dinamik, 3. Hisseli, 4. İkili Hisse) yatırımcıların ihtiyaçlarına çözüm sunuyor.

Temkinli - Portföyün ağırlıklı kısmı mevduat ve benzeri ürünlerde değerlendirilirken, kalan kısmı piyasa şartları doğrultusunda Hazine Bonosu, Devlet Tahvili ve Özel Sektör Tahvilleri'nde değerlendirilerek mevduat üstü getiri için fırsatlar takip edilir. Birikimlerini değerlendirirken risk almayı sevmeyen yatırımcılar için uygundur. Yıllık yönetim ücreti %0,75, performans ücreti ise %15’tir.

Dinamik - Piyasa şartlarına göre portföyünün %20 ‘sine kadar hisse senedine yatırım yapılabilirken kalan kısım piyasa şartlarına göre Hazine Bonosu, Devlet Tahvili, Özel Sektör Tahvilleri gibi yatırım araçlarında ve/veya mevduatta değerlendirilebilir. Birikimlerini değerlendirirken orta ve uzun vadeli yatırımlarda ölçülü risk alabilen yatırımcılar için uygundur. Yıllık yönetim ücreti %1,25, performans ücreti ise %15’tir.

Hisseli - Portföyün en az %75’i hisse senetlerinde değerlendirilirken, kalan kısmı piyasa şartlarına göre Hazine Bonosu, Devlet Tahvili, Özel Sektör Tahvilleri gibi yatırım araçlarında ve/veya mevduatta değerlendirilebilir. Birikimlerini değerlendirirken risk almaya hazır olup piyasa koşullarına hakim olmayan ya da piyasa trendlerini takip etmekte zorlanan yatırımcılar için uygundur. Yıllık yönetim ücreti %1,50, performans ücreti ise %15’tir.

İkili Hisse - Piyasanın yönünden bağımsız olarak, birbirleri ile göreceli ilişkisi bulunan iki farklı hisse senedi veya BİST endeksinden göreceli olarak düşük performans göstermesi beklenen enstrümanın satılması ve daha iyi performans göstermesi beklenen enstrümanın eşzamanlı şekilde alınması şeklinde uygulanan trade stratejisi kullanılır. Pay senetlerine yatırım yapmak isteyen, orta ve uzun vadede görece yüksek getiri elde etmek için yüksek risk alabilen sofistike müşteriler için uygundur. Yıllık yönetim ücreti ve performans ücreti alınmamaktadır.

+90 212 336 7000 yd@finansinvest.com