Ana Sayfa Bize Ulaşın İhbar Formu English
YURTDIŞI PİYASALARDA TÜREV İŞLEMLERİ

Vadeli İşlemler

Vadeli işlem kontratları ortak özelliklerine göre sınıflandırabilir. Endeksler, finansallar, pariteler, değerli ve baz metaller, tarımsallar ve dayanıksız emtialar bu sınıflandırmalardan bazılarıdır. Vadeli işlem kontratları, teminat sistemi ile pozisyon alınabilen, kaldıraçlı ve belirli bir vade tarihine kadar taşınabilen yatırım araçlarıdır. Vadeli piyasalarda kaldıraç, yatırımcıya yapılacak işlem büyüklüğünün sadece belirli bir kısmını yatırarak işlem yapmasını sağlar. Diğer bir ifade ile, yatırımcının hesabında aynı büyüklükteki işlemi spot piyasadan yaparken bulundurması gereken kadar nakde ihtiyaç duymadan gerçekleştirilmesine olanak tanınır ve vadeli işlem kontratları adet bazında komisyonlandırılır.

Yurtdışı hesabının aktif olarak kullanılmaması, gerçekleşmemiş ancak kademelerde bekleyen emirler veya emir düzeltme/silme gibi işlemlerde herhangi bir komisyon uygulanmaz. İşlemlerde, aracı kurum komisyonu haricinde kontratın işlem gördüğü borsaya bağlı olarak borsa payı alınmaktadır. Borsa payı size sunduğumuz aracılık hizmeti komisyonundan bağımsız ve erişim sağlanan borsanın kendisinin belirlemiş olduğu, her müşteri için aynı miktarda olan ve yine kontrat adedine bağlı olarak yansıtılan giderlerdir. FinansOnline International işlem platformunda yatırımcı işlem yapmak istediği kontratları isim, işlem gördükleri borsalar veya bağlı oldukları sektörler bazında arayabilir ve seçebilir. Gönderilen emirler, geçerli olacakları süreler ve istenilen kademelere göre müşteri tarafından ayarlanabilirler.

Yurtdışı Vadeli İşlemler Ücret ve Komisyonları

Vadeli işlem piyasasında tek seferde yapılan işlemlerde bir kontrat için 10 usd komisyon + borsa payı, birden fazla kontratta ise kontrat başına 8 usd+ borsa payı komisyon müşteri hesabından kesilir.0212 336 72 72 INTERNATIONAL@finansinvest.com